BMW

bmwBayerische Motoren Werke a w skrócie BMW. Firma została założona w 1916 w Monachium. Jest to druga prężna i popularna marka niemiecka zaraz po mercedesie. W jej ofercie możemy znaleźć samochodów praktycznie każdej klasy od samochodu terenowego X3, X5 poprzez samochody sportowe M3, M6, aż do limuzyn biznesowych najwyższej klasy BMW serii 7.

Kilka słów o osiągach samochodu BMW 760Li. Potężny silnik o pojemności 5,9 litra i mocy 400 KM potrafi rozpędzić wehikuł do 100km/h w czasie 4,6 sekund co dorównuje Mercedesowi S600 Long. Waga samochodu wynosi 2250 kilogramów. W spalaniu jest nieco oszczędniejszy niż Mercedes bo przy jeździe w mieście silnik średnio wchłonie tylko 18,9 litra natomiast w trasie niecałe 10 litrów (dokładnie 9,6). Samochód jest wyposażony w najnowocześniejsze nowinki technologiczne jak np. system Efficient Dynamics. Zadaniem systemu jest obniżanie poziomu spalania paliwa oraz zwiększanie osiągów. Funkcja Brake Energy Regeneration pozwala natomiast odzyskać część energii traconej podczas hamowania.

W ofercie nie mogła zabraknąć wersji pancernej czyli BMW 7 Security. Limuzyna została tak skonstruowana aby spełnić najwyższe standardy ochrony opancerzenia balistycznego VR6/VR7. Kuloodporne szyby zapewniają zwiększone poczucie bezpieczeństwa dla osób ceniących sobie wysokie bezpieczeństwo.

Zobacz też turbiny do BMW E46 320d 136KM

Comments are closed.