Co warto wiedzieć o mercedesie?

mercedesPojazd Mercedes był od swego zarania jedną z najbardziej docenianych marek samochodów. Jego genialni twórcy – Daimler i Benz, od samego początku położyli główny nacisk na jakość i klasę projektowanego auta. Panowie ci byli szeroko znanymi w tamtym okresie wynalazcami. A ich rywalizacja o miano pierwszego konstruktora motoru szybkobieżnego w latach osiemdziesiątych XIX wieku, doprowadziła do zdecydowanego skoku jakościowego jeżeli chodzi o konstrukcję nowoczesnego silnika.

Po pewnym czasie połączyli siły i środki, i zawiązali przedsiębiorstwo „Daimler-Benz”, którego symbolem było rozpoznawalne dzisiaj przez wszystkich charakterystyczne kółko z trójramiennym rozwidleniem pośrodku.

Jeśli zainteresowałeś się tym tematem, to zapoznaj się z dalszą częścią tego blogu, a na pewno dowiesz się więcej na temat jakie auto części zastosowane są w omawianej marce pojazdu. W łatwy i klarowny sposób pokażę Ci jakie znaczenie mają wszystkie elementy tego auta i jakie firmy są dostawcami auto części dla tego auta.

Jedną z najświeższych nowinek, jeżeli spojrzeć na system przeniesienia napędu jest koło dwumasowe . W założeniach inżynierów ma ono zabezpieczyć skrzynię biegów współczesnych pojazdów wyposażonych w nowoczesne silniki diesla, przed niebezpiecznymi drganiami i przeciążeniami przenoszonymi z wału korbowego na skrzynię biegów.

Sprzęgło Luk użyte podczas produkcji samochodu tej marki jest szczytem osiągnięć projektowych jeżeli chodzi o ten podzespół nowoczesnego samochodu. Cały ogromny wysiłek sztabu projektantów skoncentrowany był na jak najlepszym zaprojektowaniu i wykonaniu tego elementu auta.

Zdecydowanym sukcesem w dziedzinie bezpieczeństwa w autach marki mercedes są z pewnością amortyzatory, a w szczególności tak zwane amortyzatory hydropneumatyczne, pozwalające na płynną regulację wysokości samochodu w zależności od obciążenia pojazdu oraz aktualnych warunków drogowych.

Olbrzymią zaletą pojazdów spod marki mercedesa jest na pewno ich zawieszenie. Głównie wahacze Yamato przynoszą im duże uznanie i splendor. Dzięki nim auto prowadzi się niezwykle komfortowo i co najważniejsze, bezpiecznie i pewnie. A to jest każddy przyzna, wartość bardzo trudna do przecenienia.

Silniki mercedesów były ich najmocniejszą stroną konstrukcji. Na pewno wiąże się to ze specjalizacją założycieli firmy. Bardzo ważną ich częścią jest pasek rozrządu Bosch . Czemu jest to tak istotny detal? Dlatego, że awaria tego podzespołu zazwyczaj doprowadza do poważnej usterki silnika.

Układ hamulcowy samochodu mercedes stanowi o sile jego konstrukcji. Należy pamiętać o dbałości jego projektantów jeżeli chodzi o zastosowanie najnowocześniejszych technologii wytwarzania oraz surowców wchodzących w jego skład. Jednym z najbardziej istotnych elementów są klocki hamulcowe Trw.

Comments are closed.