Jaguar XJ

jaguar xjJaguar to nie tylko niezwykle szybki drapieżnik polujący na nieostrożną zwierzynę w gęstych lasach równikowych, lecz także zespół ponad tysiąca elementów tworzących luksusowy samochód. Jaguar XJ niezwykle pięknie i dokładnie zaprojektowana sportowa limuzyna. Jak każda limuzyna także i tutaj nie zabrakło najlepszych komponentów wchodzących w skład wyposażenia.

Ciekawym zjawiskiem może być to, iż ponad 50 procent wykorzystywanego aluminium jest pozyskana z recyklingu, natomiast w niedalekiej przyszłości ma to być aż 75 procent. Inni producenci powinni brać przykład z takiego stanu rzeczy. Ostatecznie w wyniku takiego działania oszczędza się mnóstwo pracy przy produkcji nowych części.

Zamiast tradycyjnych zegarów dostarczających informację o prędkości, obrotach itd., został zastosowany wyświetlacz ciekłokrystaliczny imitujący zegary otoczone chromem. Daje to wspaniały efekt i z odległości 1m jest się przekonanym, iż jest to prawdziwy metal i chrom, gdyż wyświetlacz imituje nawet takie szczegóły jak cienie zegarów.

Dla fanów sportu można przełączyć wyświetlanie trybu zegarów z tradycyjnego na sportowy. Wówczas informacje są podświetlane na czerwono, gdy obroty zbliżają się do górnego limitu.

Comments are closed.