Kobiecy tuning

woman tuningUtarło się przekonanie, że motoryzacja leży w kręgu męskich zainteresowań. Bardzo dużo jest w tym prawdy, chociaż wiele jest pań zafascynowanych tą dziedziną. Człowiek, którego konikiem są wszelakiego rodzaju pojazdy mechaniczne to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Zazwyczaj również imponującej znajomości zagadnień teoretycznych towarzyszą umiejętności praktyczne – osoba ta wcale nie musi być mechanikiem samochodowym, aby zajrzeć pod maskę, znaleźć usterkę i ją naprawić. Chętnie doradzi, do którego warsztatu oddać auto, gdzie benzyna lub gaz są najtańsze oraz jaki komis oferuje klientom najbardziej korzystne warunki zakupu. Jest także świetnie zorientowana, jeżeli chodzi o nowości motoryzacyjne – aby być ma bieżąco, kupuje specjalistyczne pisma i sporo czasu poświęca na ich dokładną lekturę. Mieć wśród znajomych takiego eksperta-złotą rączkę to prawdziwe błogosławieństwo, ponieważ zawsze pomoże i udzieli cennych wskazówek. Nie zrobi również problemu, jeżeli chodzi o wymianę jakiejś części w aucie.

W przypadku samochodów bardzo popularnym i często spotykanym określeniem jest tuning. Jeżeli komuś zależy na tym, ażeby ulepszyć swój samochód – tak pod względem optycznym, jak i mechanicznym – może skorzystać z takiej właśnie formy. Potocznie tuningowane auta nazywa się podrasowanymi, albowiem cała ta operacja ma na celu znaczne poprawienie technicznej sprawności pojazdu i przy okazji spowodowanie wrażenia, że wygląda on na znacznie bardziej nowoczesny aniżeli jest w rzeczywistości. Na początek wymienia się w samochodzie określone podzespoły, jak choćby turbinę czy cały silnik – ma to generalnie służyć znacznemu zwiększeniu maksymalnej prędkości i osiąganiu lepszych przyśpieszeń, a także zapewnieniu wysokiego komfortu prowadzenia dla kierowcy. Przez to z kolei wzrasta bezpieczeństwo jego oraz pasażerów, zwłaszcza podczas wyprzedzania.

Coraz większą popularnością wśród kobiet cieszą się także szybkie i sportowe samochody. Warto wybrać auto do tuningu z napędem 4X4 – czyli samochód, który posiada napęd na cztery koła, jednakże nie wszystkie auta mają je w standardzie. Tuning modeli jest dziedziną tuningu skierowaną dla pasjonatów modelarstwa. Zmieniają oni bowiem wygląd modeli samochodowych w celu uzyskania często podobnego efektu wizualnego jak właściciele prawdziwych aut po tuningu.

Źródła: www.dtgas-system.com.pl

Comments are closed.