Mercedes klasy S

Mercedes Benz jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych na świecie. Jej powstanie datuje się na 1881 rok i wywodzi się z Niemczech a dokładniej ze Stuttgartu. Flagowym samochodem tej firmy są limuzyny a szczególnie najwyższej klasy biznesowej oznaczonej literą S.

Najwyższe modele noszą symbole S500 i S600. Przykładowo Wersja S600 Long czy dodatkowo jeszcze dłuższa niż zwykłe pomimo dużej masy 2210kg może się pochwalić dużym przyspieszeniem, gdyż magiczną granicę 100km/h osiąga już po 4,6 sekundy. Siedząc w środku możemy poczuć się jak samolocie odrzutowym, a wszystko to za sprawą, aż 380 koni mechanicznych. Jednak mając taką limuzynę musimy być przygotowani na paliwo-chłonność samochodu. Średnie zużycie paliwa w mieście wg danych producenta wynosi 21 litrów na 100 kilometrów, a po za miastem o połowę mniej czyli 10 litrów co jest dobrym wynikiem jak na takie osiągi.

Dla potrzeb rządowych zaprojektowana została specjalna wersja S600 Pullman Guard. Jest to opancerzona limuzyna dla ważnych osobistości, ale również dla osób prywatnych (biznesmenów) chcących swoje bezpieczeństwo podczas podróży. Całkowita masa opancerzonego pojazdu wynosi już ponad 3.5 tony.

Comments are closed.