Mustang Shelby

Historyczna samochód wywołujący dreszczyk emocji to właśnie Shelby Mustang GT500 zaprojektowany w latach 60 w amerykańskim stylu muscle car. Jak przystało na amerykańskie samochody Shelby może się pochwalić dość dużą pojemnością silnika bo aż 7015 cm sześciennych. 550 KM potrafi rozpędzić pojazd do 100 km/h w ciągu niecałych 6,7 sekundy, czy to mało? Oczywiście dzisiejsze samochody mają większe przyspieszenie, jednak należy pamiętać, iż Shelby pochodzi z lat 60 i kiedyś było to znaczne osiągnięcie.

Pojazd zyskał na popularności w dzisiejszych czasach a raczej na reaktywacji za sprawą kultowego filmu 60 sekund. Na potrzeby filmu stworzono specjalny, nieco odmienny model o dumnej nazwie Shelby Mustang GT500E – Eleonor. Łącznie w filmie zostało wykorzystane 12 kopii tego modelu z czego 5 zostało całkowicie zniszczonych w trakcie kręcenia scen.

Shelby Mustang jest to coś więcej niż tylko mechaniczny pojazd zapewniający transport z punktu A do punktu B. Ten samochód ma duszę o czym każdy fanatyk starych samochodów doskonale wie.

Comments are closed.