Duże natężenie ruch, kiepski stan infrastruktury drogowej, niedoświadczenie niektórych uczestników ruchu – to tylko niektóre przyczyny, jakie mogą doprowadzić do kolizji drogowej. Bez względu na powód, nigdy nie jest to zdarzenie przyjemne, ale prawdziwe kłopoty mogą zacząć się dopiero z chwilą próby uzyskania odszkodowania. Podpowiadamy o czym należy pamiętać po zdarzeniu drogowym, aby wypłata środków z polisy sprawcy przebiegała bez zbędnych komplikacji.
Wypłata odszkodowania z polisy OC nie zawsze przebiega bezproblemowo. Czasami zdarzają się sytuacje, w których sprawcy kolizji wycofują się z zeznań zawartych w spisanym na miejscu zdarzenia oświadczeniu, tłumacząc się szokiem, w wyniku którego nie byli świadomi treści podpisanego dokumentu. Jeżeli na miejscu kolizji nie było żadnego świadka, sprawa zaczyna się komplikować. Dlatego każdorazowo warto jest wezwać policję. Funkcjonariusze ustalą przebieg kolizji a ty unikniesz zbędnych czynności procesowych i znacznych opóźnień w wypłacie środków.
Często bywa tak, że kwota odszkodowania wynikająca z oceny rzeczoznawcy, jest niższa od oczekiwanej. Jeżeli masz wszelkie podstawy ku temu, aby domagać się większej sumy, możesz skorzystać z usług jednej z firm, trudniących się dochodzeniem odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych, która w twoim imieniu poprowadzi negocjacje. Analiza sprawy jest zazwyczaj bezpłatna, a wynagrodzenie takich firm zwykle opiera się na określonym w umowie procencie od uzyskanej kwoty, więc niczym nie ryzykujesz.
Zalety muf elektrooporowych